Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

XVI SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GNOJNIKU

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2019 » XVI SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GNOJNIKU

           Dnia 05.06.2019 r. odbyła się XVI Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku. Organizatorami imprezy byli  Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej.         

       Uroczystego otwarcia dokonała Pani Justyna Bakalarz w imieniu Pani  prezes  Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" wraz z kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej Panem Marianem Piech. W spartakiadzie udział wzięli: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siołkowej, Dąbrowy Tarnowskiej, Łapanowa, Proszówek, Brzeska, Dzierżanin, Tarnowa, Stróż i Zawady Uszewskiej, DPS w Brzesku, jak również  uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze. Braliśmy udział w konkurencjach indywidualnych: rzut piłką lekarską – chłopcy, strzał na bramkę – -uni – hokej, rzut ringiem, sadzenie marchewek, jak również w drużynowych: chusta animacyjna. W konkurencji rzut ringiem I miejsce wywalczyła nasza uczestniczka Pani Wioletta Kukla. 

      Celem spartakiady było stworzenie możliwości uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym jak również wspólna zabawa i integracja społeczna.  Wszystkie grupy biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy i nagrody niespodzianki.