Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

PRACOWNIA TECHNICZNA

PRACOWNIE » PRACOWNIA TECHNICZNA

Pracownia ze względu na specyfikę zajęć skupia głównie mężczyzn, choć nie jest to regułą. Domownicy pod nadzorem terapeuty posługują się urządzeniami do obróbki drewna takimi jak piły, wyrzynarka, wiertarka i itp. Wykonują proste prace jak szlifowanie, czyszczenie papierem ściernym drewnianych powierzchni, malowanie. W pracowni naprawiane są proste urządzenia gospodarstwa domowego, powstają ozdoby i ramki z drewna. 

Zajęcia prowadzone w pracowni stolarskiej mają na celu usprawnianie ruchowe uczestników, poprawę koordynacji wzrokowo  ruchowej oraz poczucia estetyki. Podczas zajęć w pracowni uczestnik uczy się obsługi podstawowych narzędzi i urządzeń stosowanych w stolarstwie, sposobów i metod pracy z materiałami oraz podstawowych procesów związanych z wytwarzaniem przedmiotów użytkowych. 

Umiejętności nabyte podczas zajęć znajdują zastosowanie w późniejszym funkcjonowaniu uczestnika w społeczeństwie pomagając mu w zdobywaniu zawodu, a tym samym zwiększają szanse na samodzielne decydowanie o sobie. Duży nacisk kładziony jest na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.