Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Udział w IV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Czchowie

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2016 » Udział w IV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Czchowie

W dniu 9 czerwca 2016r. grupa 15 domowników wraz z opiekunami z naszego ośrodka udała się na IV Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych do Czchowa zorganizowaną przez Stowarzyszenie Dobroczynne "Iskierka Nadziei" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Spartakiada obejmowała następujące konkurencje sportowe: 

bieg na dystansie 20 metrów (decydował czas pokonania trasy),

budowanie wieży z 10 pudeł różnej wielkości w jak najkrótszym czasie,

rzut woreczkiem na odległość, toczenie w ciągu 1 minuty piłki rehabilitacyjnej między pachołkami, zbijanie kręgli, bieg slalomem z piłeczką w obręczy na dystansie 20 metrów na czas.

W czasie podliczania wyników uczestnicy spartakiady mieli okazję zobaczyć występy grup tanecznych. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców złote medale, we wszystkich konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe, oraz dla wszystkich pozostałych medale "Super Sportowiec. Każda placówka otrzymała również dyplomy-podziękowania za udział w spartakiadzie. Nasz zawodnik Tomasz Filipowski zdobył 1 miejsce w konkurencji "zbijanie kręgli". Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek w formie paczki ze słodyczami.