Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Spotkanie opłatkowe

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2015  » Spotkanie opłatkowe

   W dniu 20.01.2015 r. w naszym domu odbyło się spotkanie opłatkowe, na które zaproszono rodziców, osoby zaprzyjaźnione z ŚDS, oraz przedstawicieli władz samorządowych. 

O godzinie 11.00 zebrani goście zostali przywitani przez P. Dyrektor i zaproszeni do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „ Każdy z nas…” , przygotowanego przez domowników. Po zakończeniu głos zabrali Starosta Andrzej Potępa. Następnie goście przeszli do kolejnej sali, gdzie ks. Proboszcz Józef Drabik poprowadził modlitwę. Wszyscy łamali się opłatkami i składali sobie życzenia. Później podano obiad, kawę i ciasto. W atmosferze życzliwości i pokoju prowadzono rozmowy i wymieniano doświadczenia.

Spotkania tego typu odbywają się w każdym roku, ponieważ mają wpływ na integrację społeczną domowników. Przygotowania do uroczystości miały również duży wymiar terapeutyczny.

Podczas terapii zajęciowej domownicy przygotowali dekoracje do zdobienia ośrodka, oraz zdobywali doświadczenia w robieniu zakupów i przyrządzaniu potraw wigilijnych.