Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Zmagania kulinarne w Żegocinie

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2016 » Zmagania kulinarne w Żegocinie

Dwudziwstego pierwszego kwietnia br. trzy domowniczki i jeden domownik naszego domu wzięli udział w małopolskim konkursie kulinarnym pt: „FESTIWAL PIROGA” organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Żegocinie, którego celem było wykonanie , ugotowanie oraz podanie pierogów ruskich.

Na początku wszystkich przybyłych gości przedstawiła i powitała Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie Ewa Tajs. Następnie głos zabrał Wójt Gminy i szanowne Yury, przypomnieli regulamin konkursu i zaprosili 10 zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy do wspólnej zabawy.

Domownicy ŚDS-ów z Lisiej Góry , Muchówki, Limanowej, Zagórzan, Ujanowic, Tomaszkowic, Rdzawy, Sułkowic, Brzeska oraz gospodarze losowali stanowiska pracy i czwórkami przystąpili do wykonywania pierogów, które mieli przygotować w godzinę, a komisja Jurorów oceniała trudy pracy „kucharzy”.

Atmosferę umilały wszystkim zebranym Panie z Koła Gospodyń i Pasieki Pszczelarskiej opowiadały nam o sposobach przygotowywania potraw regionalnych, które mieliśmy możliwość poznać i zasmakować. 

Po zakończonym konkursie mieliśmy poczęstunek w postaci przygotowanych pierogów , ciast, itp. podczas, którego domownicy mogli odetchnąć z ulgą , odstresować się.

Pani Kierownik zaprosiła wszystkich na ogłoszenie wyników konkursu, podczas którego podziękowała sponsorom, wolontariuszom ze Szkoły Zawodowej, Paniom z Koła Gospodyń i Yury a przewodnicząca komisji odczytała wyniki i zaprosiła na następny rok.

I miejsce zajęłi domownicy ŚDS z Żegociny,

II miejsce uczestnicy ŚDS z Ujanowic,

III miejsce uczestnicy z Sułkowic, pozostałym wręczono dyplomy za uczestnictwo oraz nagrody pocieszenia.

Wszyscy rozeszliśmy się w dobrych humorach z nadzieją na powtórne spotkanie o takiej samej tematyce.