Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Wycieczka do Augustowa - Mazury

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2016 » Wycieczka do Augustowa - Mazury

W dniach 20-24 czerwca 2016 odbyła się wycieczka Środowiskowego Domu Samopomocy im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty, z Brzeska do Augustowa. Uczestniczyło w niej 53 osoby.

Pierwszy dzień po przyjeździe spacerowaliśmy Bulwarem Narodów Unii Europejskiej nad rzeką Nettą.

W drugi dzień od przewodnika zapoznaliśmy się z historią Augustowa. Kolejnymi punktami wycieczki był przejazd przez Puszczę Augustowską - grób Leśników, zwiedzanie Kościoła Matki Boskiej Szkaplerznej, Kapliczki Najświętszej Maryi Panny i cudownej studzienki, pomnika ofiar obławy lipcowej 1945 r. , Sejny - Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Wigry - zwiedzanie pokamedulskiego klasztoru, Suwałki - zapoznanie się z historią miasta i Suwalskiego Parku Narodowego, Jeleniewo - obiad w restauracji „Pod Jelonkiem”, degustacja tradycyjnej kuchni regionalnej, ścieżka poznawcza wokół jeziora Jaczno - Punkt widokowy „U Pana Tadeusza”, rzeka Czarna Hańcza, Jezioro Hańcza.

W trzeci dzień udaliśmy się na rejs statkiem żeglugi Augustowskiej, spacerowaliśmy po Augustowie Bulwarami Narodów Unii Europejskiej oraz po Rynku Zygmunta Augusta.

Dzień czwarty to rejsy drewnianymi gondolami po okolicznych jeziorach i Dolinie Rospudy, relaks na plaży, zabawa integracyjna. Wyjątkowe właściwości klimatyczne i wysokie walory krajobrazowe sprawiły, że wszyscy wrócili zadowoleni i wypoczęci.