Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Wizyta gości w Środowiskowym Domu Samopomocy

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2015  » Wizyta gości w Środowiskowym Domu Samopomocy

   Miesiąc grudzień w ŚDS rozpoczął się bardzo towarzysko ze względu na dwa integracyjne spotkania. 1 grudnia 2015 r. odwiedzili nas goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Bochni, którzy chcieli zapoznać się z funkcjonowaniem naszego ŚDS. Podczas wizyty mieli okazję obejrzeć nasze przedstawienie teatralne „Warto Być ?”, zobaczyć naszą pracę na pracowniach i podziwiać prace wykonane przez uczestników terapii zajęciowej oraz porozmawiać, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Następnego dnia 2 grudnia 2015 r. do naszego ośrodka przybyły również dzieci z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku, dla których nasi aktorzy z grupy teatralnej „Tacy Sami” po raz kolejny wystawili spektakl teatralny „Warto Być ?”. Występ ten spotkał się 

z dużym uznaniem wśród młodej widowni i nauczycieli, a po jego zakończeniu dzieci wręczyły aktorom własnoręcznie wykonane laurki. Niecodziennym wydarzeniem był udział dzieci w naszej pracy na pracowniach. Aktywnie uczestniczyły w malowaniu na szkle, odlewaniu i malowaniu form gipsowych, zajęciach komputerowych, stolarsko - technicznych oraz plastycznych i dekoratorskich. W ten sposób zawiązała się współpraca międzypokoleniowa, domownicy czuli się jeszcze bardziej docenieni, a dzieci swoją spontanicznością wniosły w naszą codzienność wiele radości.