Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Wernisaż prac uczestników w RCKB w Brzesku

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2019 » Wernisaż prac uczestników w RCKB w Brzesku

         Dnia 4.04.2019 w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym odbył się wernisaż prac Domowników ŚDS - rozpoczynający wystawę. Organizatorami wystawy są: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze oraz  Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy "Nadzieja", patronat honorowy objął Starosta Brzeska.

       Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku- Pani Kariny Legutek, oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy- Pani Jolanty Piech. Po krótkim wprowadzeniu głos zabrał również wice starosta Powiatu Brzeskiego Pan Maciej Podobiński. Podczas wernisażu swoje umiejętności zaprezentowała również nasza grupa teatralna- przedstawiając skecz pt. "Terapia szokowa" w którym  można było zaobserwować ogromny talent aktorski jak i radość życia jaką aktorzy prezentują. Po obejrzeniu skeczu goście mogli zobaczyć dzieła naszych artystów. 

     Ekspozycja składała się  z ręcznie wykonywanych obrazów oraz rzeczy powstałych podczas terapii w ŚDS w Łysej Górze. Wystawa zatytułowana " Nasz Kolorowy Świat" jest okazją do zapoznania się z twórczością naszych Domowników.  Wystawę będzie można zobaczyć w RCKB do 20 maja 2019 r.