VII Małopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2019 » VII Małopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych

     Dnia 9 maja w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się VII Małopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych "I tak warto zyc " - lata 90. 

Wykonawcy, startujący w tegorocznej edycji festiwalu, mierzyli się z polskim repertuarem lat 90. ubiegłego wieku. Były występy solowe, w duetach i tercetach.  Ze sceny Centrum Kultury i Wypoczynku można było usłyszeć przeboje Lady Pank, Republiki, Kayah i wielu innych wykonawców.

    Zdaniem czteroosobowej komisji konkursowej, której przewodniczyła muzyk Grażyna Budnicka, najlepiej z zadaniem poradził sobie tercet ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bobowej. Wykonali oni utwór Anny Marii Jopek "Joszko Broda".

Pierwsze miejsce zajął zwycięzca ubiegłorocznej edycji festiwalu Krzysztof Kozerski (ŚDS Proszowice), który zaśpiewał "A ty całuj mnie" grupy Piersi.

Druga lokata dla tercetu z ŚDS w Oświęcimiu. Wioleta Wołek, Bogdan Grabowski i Jacek Nowak zaśpiewali przebój De Mono "Moje miasto nocą".

Nagrodę za trzecie miejsce otrzymał Jaromin Niedziela z ŚDS Vita w Krakowie (os. Młodości), który wykonał "Między cisza, a ciszą" Grzegorza Turnaua.

Komisja przyznała również kilka wyróżnień. 

Nagrodę burmistrza Proszowic Grzegorz Cichego otrzymali nasi domownicy Dawid Winiarski i Patryk Drozdowski  za wykonanie przeboju T. Love "Chłopaki nie płaczą".

    Głównym organizatorem festiwalu była Stacja Placówek Caritas w Proszowicach. W rolę konferansjera wcielił się Mikołaj Pocica.