Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

UDZIAŁ W XVII ZACHARIASZADZIE W ZIELONKACH

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2019 » UDZIAŁ W XVII ZACHARIASZADZIE W ZIELONKACH

 Dnia 24.10.2019 uczestniczyliśmy w siedemnastej Zachariaszadzie- dobroczynnej imprezie integracyjnej dla niepełnosprawnych.

Zachariaszadę - imprezę sportowo-artystycznej organizują od lat Stowarzyszenie Zachariasz, Centrum Kultury w Zielonkach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.

W tym roku przybyli na nią podopieczni z 25 Środowiskowych Domów Samopomocy i ośrodków wsparcia, również Domów Pomocy Społecznej, z województwa małopolskiego. Imprezę w hali sportowej w Zielonkach zorganizowały: Stowarzyszenie Zachariasz, zieloneckie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.

Gośćmi specjalnymi Zachariaszady byli członkowie Fundacji For Heroes Kraków grający w koszykówkę na wózkach. Sławomir Charmaj, Jerzy Jacoń i Bartłomiej Krawczyk zapewnili wszystkim uczestnikom rozgrzewkę przed zmaganiami sportowymi. Prowadzili jedną z konkurencji, w której uczestnicy wykonywali rzuty do kosza siedząc na wózku.

 Podczas zabawy nie brakowało ciekawych konkurencji z hula-hoop, ringo, piłkami. Wymagały szybkich reakcji, sprytu i współdziałania drużyn - np. przeprawa całej drużyny na materacu gimnastycznym przez szerokość hali.

Odbył się też konkurs plastyczny: „Jesienne stemple” w którym nasza podopieczna Maria Makuch zdobyła 3 miejce. 

 Najwięcej emocji jak co roku wzbudził konkurs przeciąganie liny. Na koniec uczestnicy zatańczyli zumbę z Edytą Płaszewską-Putek.

Puchar Zachariaszady po raz trzeci z rzędu trafił do reprezentacji Szpitala Babińskiego z Krakowa, II miejsce w konkurencjach sportowych zajęły: ŚDS Sułkowice, a III miejsce ŚDS Oświęcim. Nagrodą główną była przejażdżka krakowską dorożką dla zwycięskiej drużyny.

Nasza drużyna otrzymała nagrodę za udział.