Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

UDZIAŁ W PROJEKCJI FILMU "HIOB"

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2019 » UDZIAŁ W PROJEKCJI FILMU "HIOB"

23 października w Sali Audytoryjnej RCKB w Brzesku odbyła się projekcja filmu "Hiob" zrealizowanej przez zespół teatru "Exit"  w której również wzieli udział nasi podopieczni.

Zaproszeni do Brzeska artyści na codzień współpracują z teatrem "Exit". Są to osoby dotknięte różnego rodzaju niepełnosprawnością, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej zorganizowanych przy Fundacji Budzenie Pasji w Krakowie, których jednym z instruktorów jest reżyser i dyrektor teatru "Exit" Maciej Sikorski. Przygotowywane przez nich w ramach zajęć z wykorzystaniem metod arteterapii projekty teatralne, filmowe czy muzyczne stanowią nie tylko cenną formę pracy terapeutycznej, ale też stają się przyczynkiem do mówienia  ważnych sprawach związanych z duchowością, przeżywaniem cierpienia i sensem ludzkiego losu. Ze zrealizowanymi przez siebie metodą teatru cieni etiudami filmowymi i programem artystycznym odwiedzają oni różne miejsca skłaniając do refleksji także uczestników tego rodzaju spotkań. Taki charakter miało także wydarzenie zorganizowane w brzeskiej Bibliotece. 

Uzupełnieniem projekcji etiudy "Hiob" była dyskusja na temat sensu cierpienia, w której wzięli udział artyści teatru "Exit": Tomasz Balon i Marcin Konik wraz z reżyserem Maciejem Sikorskim oraz zaproszeni goście: Jolanta Piech, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze, Edward Pabian, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku, ksiądz Józef Waśko, kapelan Szpitala, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum w Brzesku oraz Marek Kołdras, dziennikarz i filmowiec, moderator spotkania. Dyskusję wzbogacały także deklamacja wiersza w wykonaniu jednego z aktorów oraz pokaz teledysku "Wołania uciśnionych" zrealizowanego przez teatr "Exit". Na koniec tej części spotkania odbył się także występ muzyczny w wykonaniu solistki Natalii Lewandowskiej i akompaniującego jej na klarnecie Ryszarda Waligóry.

 

 

 

 

 fot. Zdjęcia ze strony http://www.bibliotekabrzesko.pl/aktualnosci/662/wokol-sensu-cierpienia-etiuda-filmowa-hiob-i-wystawa-diaphanes-corki-i-synowie-m.html