Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

Spartakiada integracyjna *Zachariaszada* w Zielonkach

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2015  » Spartakiada integracyjna *Zachariaszada* w Zielonkach

22 października w Zielonkach odbyła się trzynasta Zachariaszada – impreza integracyjna dla podopiecznych środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej z całej Małopolski. W tegorocznej imprezie uczestniczyło 31 ośrodków, a pomagali uczniowie z Zespołu Szkół w Zielonkach, harcerze oraz wolontariusze z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Z naszego ośrodka na spartakiadę udało się 16 domowników. 

Duże emocje towarzyszyły rozgrywanym konkurencjom sportowym, a puchar otrzymali podopieczni ŚDS z Oświęcimia. W kąciku artystycznym przeprowadzono konkurs plastyczny w którym uczestniczyła Wioletta Kukla.

Dla uczestników Zachariaszady przygotowano różnorodne konkurencje sportowo-rekreacyjne. Na zakończenie konkurencji sportowej przeprowadzono rywalizację w przeciąganiu liny. Domownicy z ŚDS Brzesko zajęli drugie miejsce w tej konkurencji. Wszystkim ośrodkom biorącym udział w spartakiadzie wręczono dyplomy i nagrody. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz”, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Domów Pomocy Społecznej.