Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

IV Małopolski Festiwal *CHŁOPIEC Z GITARĄ* w Proszowicach

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2016 » IV Małopolski Festiwal *CHŁOPIEC Z GITARĄ* w Proszowicach

   Dnia 12 maja 2016 w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się IV Małopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych pt. ,,Chłopiec z Gitarą”. W festiwalu uczestniczyły 24 Środowiskowe Domy Samopomocy z małopolski. Uczestnicy tegorocznego festiwalu śpiewali piosenki z lat 60 – tych. Nasi domownicy tj. Patryk Drozdowski, Anna Staszczyk oraz Wioletta Kukla zaśpiewali piosenkę zespołu "No to co" – "Z Tamtej Strony Lądu".

W składzie jury byli; Grażyna Budnicka, Katarzyna Zydroń oraz Danuta Bucka.

I miejsce zdobył duet z ŚDS Sułkowic Katarzyna Chobrzyńska, Jakub Śliwa, II miejsce uczestnicy ŚDS Proszowice - Agnieszka Maj i Iwona Nowak, III miejsce trio ŚDS z Oświęcimia Kinga Madeja, Bogdan Piwowarski i Bogdan Grabski. Zwycięzcy konkursu wystąpią na VI Małopolskim Festiwalu Zielononóżki Kuropiatwianej 25 września 2016 roku. 

Przyznano również kilka wyróżnień, otrzymali je: Robert Taras, Henryk Kordaszewski i Karolina Wiecha (ŚDS w Olkuszu), Włodzimierz Wyrostek (ŚDS w Żegocinie), Roman Uchta i Konrad Kłeczek (ŚDS w Jelczy), Barbara Lechowicz i Piotr Zgudziak (ŚDS w Chełmku), Monika Wróblewska, Krzysztof Kubiś i Szymon Kośka (ŚDS w Kętach).

Wyróżnienia ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego przyznano Agnieszce Maj ŚDS Proszowice i Pani Melani Kosteckiej z ŚDS- u w Tomaszkowicach.

Nagrody specjalne przekazane od Fanklubu Kamila Stocha przypadły duetowi Amelia Długosz i Dariusz Słonina z Bochni.

Festiwal umilił również występ grupy teatralnej ,,Lilie Szaronu” z ŚDS Proszowice w spektaklu „Anioł w depresji II” , który nawiązywał w swojej treści do muzyki lat 60 - tych.