Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

III Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2014 » III Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

W dniu 10.09.2014 r. w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. Jana Pawła II przy Placu Targowym 10 w Brzesku odbył się po raz trzeci Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku oraz Stowarzyszenie „Nadzieja” działające na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Patronat honorowy nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Brzesku, a patronat medialny Radio RDN Małopolska.

Przegląd rozpoczęła po godzinie 9.00 pani dyrektor ŚDS Jolanta Piech, po czym głos zabrali wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg oraz pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Maria Marek. Po oficjalnym powitaniu gości nastąpiła część artystyczna, w której zaproszone osoby niepełnosprawne prezentowały swoje umiejętności aktorskie. Jako pierwszy wystąpił zespół „Uśmiechnięte buzie” z Domu Pomocy Społecznej w Brzesku (program „W poszukiwaniu złota”), następnie „Teatrzyk Fantazja” z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej (program „W samo południe”), zespół „Przyjaźń” z ŚDS w Bochni (program „Ballada o trzech wesołych aniołkach”), zespół „Iskierki” z ŚDS w Lisiej Góry (program „Tolerancja”), zespół „Zawadiaki” z WTZ w Zawadzie Uszewskiej (program „Życie”), zespół „Energia” z ŚDS 

w Żegocinie (program „Człowiek”), zespół „Maska” z ŚDS w Ujanowicach (program „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi”), zespół „ŚDS Zagórzany (program „Romeo i Julia – Święto Walentynek”). Po tych występach nastąpiła przerwa obiadowa, po której zaprezentowały się jeszcze: zespół „Jesteśmy” z ŚDS w Nowym Sączu (program „Spotkanie z Dżinem”) oraz zespół „Tacy sami” 

z ŚDS w Brzesku (program „Miłość niejedno ma imię”). Na koniec wystąpił poza konkursem Klub Seniora „Nasza Chata” z Czchowa, który zaprezentował oryginalną wersję „Kopciuszka”.

Występy oceniały panie Agata Podłęcka oraz Ewelina Stępień, które na co dzień zajmują się teatrem. Szanowne jury przyznało dwa wyróżnienia: dla ŚDS w Ujanowicach i DPS w Brzesku, natomiast przyznane miejsca przypadły: I - dla ŚDS w Lisiej Górze, II – dla ŚDS w Brzesku, 

III – dla WTZ w Zawadzie Uszewskiej.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiło uroczyste pożegnanie połączone z wręczeniem nagród zwycięzcom, upominków pamiątkowych i prac wykonanych w ŚDS w Brzesku dla jury i osób obsługujących przegląd od strony technicznej.