Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

I Małopolski Konkurs Artystyczny

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2016 » I Małopolski Konkurs Artystyczny

I Małopolski Konkurs Artystyczny im. Marii Grucy w Skawinie24-10-2016Dnia 29 września 2016 odbyło się się rozstrzygnięcie konkurs oraz prezentacja wystawy pokonkursowej w Pałacyku Sokół w Skawinie. ŚDS z Brzeska zgłosił sześcioro uczestników. 
Dyrektor ŚDS w Skawinie pani Stanisława Szczepaniak otwarła wystawę prac, przywitała wszystkich przybyłych gości, przedstawiła jury oraz sponsorów. Honorowy patronat nad wydarzeniem i całym konkursem objął wicewojewoda małopolski, pan Piotr Ćwik.
Podczas inauguracji pani dyrektor nawiązała do zmarłej w maju patronki konkursu pani Marii Grucy, która przez 10 lat uczestnictwa w ŚDS w Skawinie rozwijała swój talent malarski. Widownia mogła obejrzeć pokaz zdjęć z wernisaży i warsztatu pracy artystki, któremu towarzyszył akompaniament fortepianowy w wykonaniu Weroniki Szczepaniak. 
Na wystawie zaprezentowano prace 75 artystów-malarzy z 25 ośrodków opiekuńczych w Małopolsce, Tematem przewodnim było wykonanie kopii mistrzów malarstwa "od Giotta do Cezanne'a", Na podstawie dowolnie wybranego dzieła wielkiego artysty należało wykonać pracę malarską, będącą kopią lub interpretacją oryginału. Ostatecznie jury zdecydowało się przyznać dwadzieścia wyróżnień, nagrody główne oraz dodatkowo nagrodę grand prix za wybitną pracę, która stanowić będzie wzór dla kolejnych konkursów.
Nagrodzeni zostali:
Grand Prix - Klaudia Lorek (ŚDS Olkusz)
I miejsce Andżelika Nowak (Chełmek) i Adam Kapusta (ŚDS Skawina) - ex aequo 
II miejsce Anna Staszczyk „ Nokturn w Błękitach i srebrze” J.McNeill Whistler(ŚDS Brzesko) i Katarzyna Kapelan (ŚDS Skawina) - ex aequo 
III miejsce Magdalena Mrzygłodzka (ŚDS "Leonardo" Kraków) oraz Grzegorz Dutka (ŚDS Skawina) –ex aequo 
Wyróżnienia:
Barbara Zdrada : „Flora”-G.Arcimboldo, 
Krystyna Gładysz: „Góra Sainte Victoire” -P.Cezanne 
Janusz Wawryka: „ Barki na plaży w Saintes-Maries-De-La-Mer „V.Gogh.
Nagrody za uczestnictwo:
Magdalena Mytnik: „Tańce w Bougival”- A. Renoir.
Agata Klimek: „Watzmann”- C.D.Friedrich.
Oprócz autorów prac uhonorowani zostali także terapeuci. Na zakończenie wszyscy goście udali się na poczęstunek do bufetu.