Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
Szarość
Reset

*Lekcja Patriotyzmu* - „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”

ARCHIWUM WYDARZEŃ » 2015  » *Lekcja Patriotyzmu* - „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”

W dniu 13.11. 2015 r. udaliśmy się z grupą 15 domowników z naszego ośrodka na VIII Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”. Głównym organizatorem imprezy jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy…”

Nasz ośrodek zaprezentował widowisko słowno muzyczne „PAMIĘTAMY…” poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Rok 2015 obfitował w wiele ważnych rocznic, które zostały przedstawione przez artystów w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Do Nowego Sącza na Przegląd przybyli: Środowiskowy Dom Samopomocy z Bochni, Żegociny, Niepołomic, Pobiednik, Krynicy, Zegartowic, Nowego Sącza, Siedlec, Ryglic, Wieliczki, Lisiej Góry, Limanowej, Brzeska, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Tarnowa, Nowego Sącza „Mada” oraz „Nadzieja”, Konar. Domy Pomocy Społecznej z Nowego Sącza 155 i 159, Powiatowe Ośrodki Wsparcia w Muszynie, Gorlicach, Filia w Bobowej, Zbyszycach, oraz Specjalny Ośrodki Szkolno – Wychowawczy z Nowego Sącza jak również DOW z Bobowej i Gorlic.

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się rywalizacja o nagrodę GRAND PRIX i statuetkę ORŁA Nagrodę przyznano w Kategorii widowisko słowno- muzyczne: ŚDS Tarnów. W Kategorii poezji patriotycznej dla pani Stanisławy Kwarciak. Nagrodę GRAND PRIX i statuetkę ORŁA przyznano DOW w Gorlicach, którzy zaprezentowali rozbiór Polski pantomimą. W kategorii Pieśni i piosenki Patriotycznej: p. Wojciech Grodzki oraz Paweł Martuszewski. Podczas oglądania przedstawień mogliśmy spędzać miło czas oraz zintegrować się z domownikami z innych ośrodków.